עשרת השלבים בתהליך ייצור דחפור

בקנה אחד עם עסקים חקלאיים ותעשייתיים, דחפורים הם תנאי מוקדם לעומס מהיר יותר ופחות מסובך של עבודות. בכל המפעלים הגבוהים השוכנים בערים העמוסות ובתעשייה העסקית המכובדת, מאחוריהם עומדים הבלוקים הגולמיים והאדמה שעבדו על ידי דחפורים. כעת, תן לנו להעריך כיצד מייצרת המכונה המועילה הזו ועוברת עיבוד מלא, ייצור והרכבה מלאה בסיוע תוכנית שרטוט בעזרת מחשב אשר מרכיבה ומשלבת את המתכות והחלקים השונים יחדיו ליצירת המוצר הסופי של דחפור.

ראשית, תהליך ייצור הדחפור עובר 10 שלבים אשר יידונו בצורה פשוטה לציבור להבין כיצד מכונה זו מיוצרת מחומרי גלם לתוך מנוע רועש, הרסני והרסני או בונה. המערכת המורכבת והמכלולים המורכבים מתחילים את תהליך הייצור שלו בפס ייצור. מכינים מתאר מתוך הדפסות הנדסיות ושרטוטים שנלקחו משרטוט ממוחשב (CAD) שישמש שרטוט להרכבת החלקים. הרכיבים יעברו טיפול בחום, חישול או צביעה לפני כן לקראת הגשה לקו הייצור הראשי.

1. הליבה הראשית, המהווה את הגוף הפנימי הקשיח, אחראית לאחר מכן על ההרכבה הבאה. הוא חותך ומעצב את לוח הפלדה על מנת להשלים את הצורה המבנית. המטרה העיקרית מאחורי זה היא למנוע עומסי זעזועים גבוהים וכוחות פיתול שיורידו את הדוזר כלפי מטה בגלל משקלו העצום. בתהליך זה הרכיבים עוברים ריתוך של פלדות (באשר לשלד המבני); ייצור שבו לוחות מותקנות במתקנים ומולחמים באופן ידני או רובוטי ליציקה המרכזית הנייחת; ואיברים צולבים מרותכים גם לתמיכה ברכיב השני של הדחפור. לאחר מכן, המסגרת עוברת שיוף סיבובי על כל המשטחים המצופים אשר בתורו יעברו לתא ולפס הייצור הראשי.

2. בפס הייצור מרכיבים מנוע דיזל שנמצא בחזית, ותיבת ההילוכים שנמצאת בחלק האחורי (השניים מחוברים בציר ארוך ונתמך בחיבורים ומיסבים), וכך נוצרת מערכת הכוח בגלל הקו המקושר הארוך של השניים, עם סדרת הילוכים ודיפרנציאלים. זה מוברג ישירות לבסיס על פס הייצור הראשי.

3. בקדמת הדחפור יושבים הרדיאטור וצילינדרי ההרמה ההידראוליים, מלבד זאת, נעשים חיבורים לחיבור קווי מים מהמנוע. מכלולים נוספים נוספים כמו מערכות הידראוליות, שימון, קירור ודלק נבנים גם כן וכך ההרכבה תהיה מוכנה להידוק ישירות למנוע.

4. הקבינה, אשר במערך עם פקדים אלקטרוניים, מותקנת על קוביות פלדה או רפידות הממוקמות על מסגרת הדוזר.

5. המרכב התחתון מותקן על המסגרת ומורכב לרכבת ההינע.

6. בקרות הקבינה מחוברות למנוע ולמערכות הידראוליות.

7. הלהב הקדמי מחובר לצילינדרים הידראוליים, המחוברים בקצה אחד ליציקת המנוע מול הדחפור.

8. לאחר שההרכבה של הרכיבים העיקריים כבר מצוידת, צינורות נוספים, קווי חשמל וקווי נוזל מחוברים בחיבורים מותאמים.

9. לאחר מכן הדחפור נצבע לאחר סיום הרכבת החלקים הדרושים.

10. יהיו נוזלים נוספים לשים ודחפור מוגדר כעת לתחנת בדיקה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *