פרארי 458 איטליה פנים וסיוע דינמי לרכב

פרארי 458 איטליה מחליפה את ה-F430 הנובעת מעיצוב חדש לחלוטין וטכנולוגיות חדשנות שפותחו מניסיונה של החברה בפורמולה 1. הצורות והנפח של כל פרארי הם תוצאה של השילוב בין אווירודינמיקה לעיצוב. בפיתוח ה-458 Italia, תהליך הסטיילינג הלך יד ביד עם הפיתוח האווירודינמי במטרה להפוך את הצרכים הטכניים למאפיינים ייחודיים.

המכונית VDA, או Vehicle Dynamic Assistance, מספקת תמיכה טכנית לנהג בהערכת מצב הרכב והביצועים שלו. ה-VDA מופעל כאשר המנטינו נמצא בהגדרות RACE, CT ו-CST ונותן מידע לנהגים המאפשר להם להעריך את מצב ההפעלה האידיאלי עבור המכונית. אלגוריתם מעריך את מצב המכונית (בלמים, מנוע, צמיגים וטמפרטורת מנוע) בהתבסס על פרמטרים דינמיים כגון תאוצה רוחבית ואורכית, סל”ד, מהירות וכו’. ה-VDA מתריע לנהג על ידי הצגת הקיצור הבא: WARM UP כאשר הרכיבים צריכים להתחמם נוסף; GO כאשר מושגים תנאים אופטימליים להגיע לביצועים מקסימליים; OVER כאשר יש התחממות יתר וקירור הרכיבים נדרשים.

בכל הנוגע לחלק הפנימי של 458 Italia, המושבים הסטנדרטיים מרופדים בעור מלא עם תפרים תואמים. הקרטר משקף את צבע הרכב, בעוד שמבנה המשענת הוא במגנזיום עם משענת ראש קבועה והתאמה ידנית סטנדרטית. ניתן להזמין כוונון אלקטרוני של אורך, משענת, גובה והטיה כאופציה. אפשרות נוספת מציעה לבעלים לנהל באופן אלקטרוני את בקרת הזיכרון בצד הנהג, החימום, כמו גם את התאמות המותני והצד. עבור הנהגים הנלהבים ביותר, ה-458 Italia זמין עם מושב המירוצים כאופציה, שהוא קל יותר ונועד להציע בלימה משופרת הודות למבנה סיבי הפחמן שלו. מושב המירוץ זמין בשלושה גדלים שונים עם כוונון ותנועה ידנית של זווית משענת הגב. הקישוט הסטנדרטי הוא מעור אך ניתן לקבל אותו בריפוד עור/אלקטרז כאופציה.

הקונסולה המרכזית של 458 Italia כוללת יציקת אלומיניום פיסולית המאכלסת את פאנל העברת ההילוכים F1 והפקדים הדינמיים שלו: כפתור בקרת ההשקה, רוורס ומתג האוטומטי כדי להעביר את תיבת ההילוכים למצב אוטומטי.

תא הטייס תוכנן עבור 99.5 אחוז מהנוסעים בגובה. תא המטען בנפח של 230 ליטר ומאפשר להחזיק שלושה תיקים מעוצבים ספציפיים בנפח כולל של 110 ליטר. הספסל האחורי יכול לשמש גם לאחסן שני תיקים נוספים בהזמנה אישית, עם קיבולת כוללת של 140 ליטר.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *