פתרון בעיית הנשיפה של המנוע.

מאמר זה סוקר את הסיבות והתרופות לתקיפה של מנוע. חלק מעצות השירות שאנשים ומכונאים משתמשים בהם כדי להגביל את הפגיעה לקוחים מקישורי דפי אינטרנט בתחתית המאמר.

פתרון בעיית הנשיפה של המנוע. מה זה נשיפה?

נשיפה מתייחסת לבעירה מוגזמת ואדי דלק שהחליקו על פני בוכנות המנוע. האדים החמים והמבשלים שלו מתערבבים עם שמני המנוע בצורה שלילית.

במשך שנים עוברות יצרניות רכב מאווררות בנשיפה דרך צינור אוורור לאוויר. מאוורר לאוויר, נושב פוגע ומזהם את האוויר, גורם לבעיות נשימה אצל הצעירים, פוגע בצמחייה ומרעיל מים באגמים ובנהרות.

במקרים רבים, אדי הנשיפה והפליטה התערבבו שניהם בשכבות האטמוספירה העליונות. שם מתרחשת תגובה כימית מזיקה יותר הנקראת ערפיח. זה קורה כאשר אור השמש עובר דרכו. ערפיח, המרת רעל חזקה יותר של נשיפה מעמיקה עוד יותר את ההחמרה המזיקה לחיים וליצורים החיים. נשיפה זה לא טוב!

עם לחצים וחוקים עולמיים, יצרניות הרכב נאלצו לעשות משהו כדי לעצור או לשלוט בנשיפה ולהגביל פליטה מזיקה. הוא עושה זאת עם מערכות לייצור נגד ערפיח עבור מנועים. אנו קוראים לזה “בקרות פליטה” – ולכל המנועים יש אותם כעת.

בדרך כלל, במנוע טוב, עם תנאים פנימיים נקיים בצילינדר ובאזור הבעירה של המנוע, תנאים נקיים מגבילים את הבריחה של הבעירה דרך הבוכנות. מה שכן בורח ממוחזר חזרה לבעירה לשימוש חוזר. 25,000 שירותי דלק ושריפה שומרים על ניקיון המערכת.

רוב המנועים דורשים “שירות ערפיח” כל 25,000 מיילים לחיים ארוכים רגילים. מותגים מסוימים של תוספי שירותי ערפיח גם מסיימים את בעיית הנשיפה. אנחנו משתמשים במותגים האלה. בקישורים המופיעים למטה.

מכיוון שמונח ה-blow-by מתייחס לכמויות מופרזות של לחץ-נשיפה בתא הארכובה – פירוש הדבר, המשאבים להסרה נכונה של תקיפה ממוססים יתר על המידה.

כשזו בעיית המנוע שלך – הנה איך לטפל בפתרון שלה.

נשיפה יכולה לנבוע מ-3 סיבות:

  1. טבעות בוכנה בלויות או דביקות, או מובילי שסתומים. פערי הבלאי שלהם.

  2. מערכת מחזור ארכובה סתומה. ניתן לעצור.

  3. דליפת טבעות O או אטמים בצד הלחץ של מגדש.

תרופות:

  1. לבעיה אחת, הגיע הזמן למנוע חדש. [$4000 up]. עם זאת, טיפולים תוספים זמינים כדי להחזיר את הנשיפה לשגרה ולזכות שנים רבות יותר בחיים טובים מהמנוע. הכל בשבריר מהוצאות מנוע חדש.

  2. לבעיה שנייה. מערכת האוורור של בית הארכובה של המנוע אינה שואבת את הבעירה. לא שולח אותו להישרף מחדש במחזור הבעירה שוב. זה יכול להיות משסתום PCV מלוכלך [under $25 replacement cost], או פתח מערכת מחוברים. בדרך כלל זה מכונאי שידביק חוט לתוך הפתח, או ירסס מנקה פחמימות לתוך הפתח כדי לפתוח ולשחזר את היניקה של אדי הנשיפה של הארכובה.

  3. לבעיה שלוש. מכונאי מיומן במערכת המגדשים ימצא את האטם או הטבעת הבעייתיים, יחליף אותם ויוודא שדליפה של אוויר בלחץ לתוך המנוע נעצרה. לשים קץ לסיבה הזו לתקיפה.

בחנות שלי, ובשיעורי ההכשרה שלי למכונאות, אני מדגים שימוש במספר תוספים לניקוי מערכת ה-Blow-by PCV. אלה כוללים את תוספי השירות לטיפול במערכות פליטת מותג Mega Power Brand. המוצר שלהם מכיל את כוח המרכיבים הדרושים לניקוי טבעות בוכנה דביקות – מה שמסיים את הגורם המטריף הזה.

שירות כזה יכול כעת להתבצע על ידי כל מי שרוצה לסיים את הבעיה בעצמו. ראה קישורים למטה. לעשות זאת, בחר מוצר עם כפול, כוונון מנוע, מזרק, ו בעירה, ערכי ניקוי טבעת בוכנה. חפשו גם חומרי ניקוי ופולימרים כדי לשחרר טבעות בוכנה ולמלא חללים בלויים במנוע – כל אלה עוזרים לתקן את בעיית הנשיפה.

נהלי ניקוי אלה גם מורידים את מזהמי ערפיח הפליטה. לכן, השירות יכול לעזור למנועים ישנים לפעול בצורה נקייה יותר, עם פחות תקלות. מוצר כזה עוזר לעמוד במבחן הערפיח שלהם. 2 שירותים אלו [about $200 to $400 each] יסתיים בעיית הבוכנה והבלאי של המנועים. לעתים קרובות הוא נמנע מהחלפת מנוע במשך שנים רבות.

אמנם תוספים אלה מציעים הגנה ומפחיתים את הבעירה הנפוצה – הם אינם יכולים לתקן תקלות במערכת הלחץ של טבעות O ואטם, מגדש-על.

לתמונה ראה = http://www.auto-tune-up-and-repair-options.com/images/blowby-valve-piston-drawing.png

למידע נוסף על הפחתה מפוצצת, טיפים ופרטי מוצר, בקר בקישורים למטה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *