תהליך ייצור של צינורות סיליקון

צינורות סיליקון משמשים במגוון יישומים, החל ממכוניות, עיבוד מזון, רפואי, תעשייתי וכו’. הרבגוניות של גומי סיליקון הופכת אותו למתאים לשימוש במקומות רבים. צינורות נפוץ במערכות יניקה, מצנני אוויר ועוד. הם זמינים במספר קטרים ​​מגדול ועד קטן וניתן להזמין אותם בחתכים וכיפופים רבים.

הזמנה של צינורות סיליקון לא לוקחת יותר מדי זמן לייצור מאחר שתהליך הייצור הותאם אישית על ידי היצרנים שלהם. תהליך הייצור דורש את הכישורים הנכונים, הכלים, החומרים והזמן המתאים. להלן מבט מפורט על תהליך הייצור של צינורות סיליקון:

שלב 1: הכנת כלי מונדל

כלי ציר הוא כלי עיצוב העשוי ממתכת והוא חלול. הוא משמש לכיפוף גומי סיליקון בצורת ובקוטר של צינור הסיליקון הרצוי. הוא נמצא בשימוש נפוץ ביישומים רבים אחרים כמו ניפוח זכוכית.

השלב הראשון הוא הכנת כלי(ים) בצורת צינור(ים) סיליקון. זה נעשה על ידי מניפולציה של פלדה בצורה הרצויה של הצינור. כלים אלו מאוחסנים בדרך כלל על ידי יצרנים באלפי צורות וגדלים. המידות זמינות באתר האינטרנט או בקטלוג המוצרים שלהם.

שלב 2: בחירת חומרי הגלם

חומרי הגלם נבחרים במיוחד להכנת צינורות סיליקון. אלה כוללים גומי סיליקון, פיגמנטים צבעוניים ובדי חיזוק. צינורות הם רב שכבתיים ובדי חיזוק משמשים כדי לתת להם חוזק.

שלב 3: כרסום וקלנדור

תרכובת גומי הסיליקון ופיגמנטי הצבע מעורבבים יחד בטחנה. תהליך זה נקרא ‘טחינה’. זה לוקח בערך חצי שעה במפעל כדי לייצר תרכובת גומי סיליקון צבעוני.

תרכובת גומי הסיליקון הצבעונית מוכנסת למכונת לוח שנה. המכונה לוחצת את התרכובת בין גלילים כדי להפוך אותה ליריעות דקות. לאחר מכן מכונת לוח השנה לוחצת את התרכובת המשוטחת על בד החיזוק. כעת החומר מוכן לבניית הצינורות ביד.

שלב 4: חיתוך וגלגול

את הסדינים הדקים חותכים ועורמים לגלגול. הבנאים מגלגלים את היריעות הדקות בצינורות. יש צורך לשמור על העובי הנכון של הצינורות. צינור מוגמר צריך לקבל את המספר הנכון של שכבות חיזוק. כעת הצינורות הללו מוכנים לשימוש לבניית צינורות.

צינורות הסיליקון נדחפים בזהירות על כלי המדרל כדי לתת את הצורה הרצויה. כל בועות אוויר או מפרקים מוחלקים. צינורות סיליקון בעלי חיבורים או עיקולים נוספים זקוקים לטיפול נוסף כדי לדחוף את הצינורות לצורה.

שלב 5: אשפרה, קירור והפשטה בתנור

לאחר מכן מרפאים את צינורות הסיליקון בתנור ואז מתקררים. זה נותן להם את הצורה הרצויה. כדי להסיר אותם, מוציאים אותם מהתבנית בתנועה מהירה אחת ומכניסים אותם לצינור הכביסה לניקוי. לאחר מכן הצינורות נשלחים לחיתוך ובדיקה.

שלב 6: חיתוך ובדיקה

לפני חיתוך הצינור מסומן היכן יש לחתוך את הקצה. לאחר מכן חותכים את הקצוות באמצעות מכונה לקצוות עדינים. לאחר חיתוך ה צינורות סיליקון נשלחים לבדיקת איכות. ברגע שהם מאושרים הם מוכנים למשלוח ללקוח.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *