תחזוקת מסור שרשרת היא המפתח לבטיחות ועמידות

מסורי שרשרת נועדו לעשות את העבודה של כריתת עצים או ענפים, ואז חיתוך החומר לאורך. הם משמשים במגוון רחב של מסגרות מסחריות ואישיות. שירותי עצים משתמשים בהם כדי להסיר עצים שלמים או להסרת ענפים מנתיבי קווי מתח או אזורים שבהם הם עלולים ליפול ולהוות איום על אנשים או רכוש. שימוש אישי כולל חיתוך גזעי עצים וענפים עד לגודל הנכון לפיצול לעצי הסקה. שימושים יצירתיים יותר כוללים שימוש במסורי שרשרת ליצירת גילופי עץ מגזעים גדולים, או פסלי קרח מגושים גדולים של החומר הקפוא.

רוב המסורים מיוצרים כך שיספיקו לשעות רבות של שירות, כל עוד הם מתוחזקים כראוי. תחזוקה שוטפת של מסורי שרשרת תשמור על פעילותם חלקה ותשמור על חוד חיתוך חד. בואו נסתכל על מדריך צעד אחר צעד לתחזוקת מסורי שרשרת, שהוא המפתח לביצועים השוטפים ולאריכות החיים שלהם. כמו כן, תמנע תיקונים יקרים לאורך זמן, ועשויים גם למנוע פציעה, מכיוון שמסורים עם מסורים בעלי ביצועים גרועים נוטים יותר לקפוץ או להחליק מהמשטח שאתה חותך. היצרנים הגדולים של מסורי השרשרת המובילים של ימינו כוללים את הוסקוורנה, פולין, סטיהל, רמינגטון, הומלייט ו-Craftsman. כל אחד מהמסורים הללו מציג תכונות אינדיבידואליות שמייחדות אותם, אך העיצובים הבסיסיים שלהם דומים למדי, וניתן לנקוט באותם צעדים כדי לשמור עליהם.

הצעד הראשון הוא לשמור על מסנן האוויר של המסור החשמלי שלך נקי. חלק מהמסננים ניתנים לשטיפה, בעוד שאחרים פשוט צריכים להיות מוחלפים. סוחר החלפים הידני או המקומי שלך יוכל לעזור אם אינך יודע איזה סגנון יש לך. מסורי שרשרת מסתמכים על זרימה קבועה של אוויר כדי לשמור על בעירה וקירור תקינים של המנוע. למסורים חשמליים לא יהיה מסנן אוויר. שנית, מכיוון שמנסרים פועלים בסל”ד גבוה עם רטט משמעותי, יש לבדוק את הברגים והמחברים בסוף כל יום עבודה כדי לוודא שהם חזקים. מחברים רופפים יגרמו נזק עקב רטט ושפשוף.

יש כמה דברים לעשות כדי לשמור על השרשרת. יש לבדוק את המתח כל שעה או שעתיים כדי לוודא שהוא מוגדר כראוי. שרשראות מהודקות מדי עלולות להישבר. שרשראות רופפות עלולות להתנתק במהלך הפעולה. ניתן להימנע בקלות משני המקרים. כמו כן, שמור על מנגנון השמן של השרשרת משומן לביצועי ריצה חלקים. לבסוף, התאם את המוט כל 8-12 שעות כדי להבטיח דפוס בלאי אחיד, שיספק חיתוך חלק ועמידות טובה יותר.

מסורי שרשרת הם די לא מסובכים, ויספקו שירות עמיד כאשר הם מטופלים כראוי. אתה תהיה בטוח יותר והעבודה תתבצע מהר יותר ויעילה יותר.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *