ב-15 השנים האחרונות בערך הפכה שלבי מוסטנג משנת 1967 לאחד או אולי לדגם המוסטנג הנחשק ביותר שנעשה אי פעם. בימינו רוב שלבי אינם בהישג יד כלכלית עבור רבים, אבל היי, אנחנו יכולים לחלום נכון?

סרטים רבים השפיעו על הנחשקות של מכוניות, אך נראה היה שה אלינור מוסטנג ב- Gone in Sixty Seconds מבטיחה את מקומה בתולדות הפופ האחרונות. לאחר הסרט זינק הביקוש למכוניות ולחלקים להסבת מכוניות ל”שיבוטים”. נכון שאני לא מעריץ גדול של “משובטים”. אני חושב שאתה צריך להתאים אישית את המכונית שלך כדי שהיא תהיה בדיוק מה שאתה רוצה, לעזאזל תשתגע. אבל אני ממש שונא לראות את השוק מדולל במכוניות מזויפות. כאשר שלבי בנה את ה-67 מוסטנג GT 500 זה היה מהפך מוחלט. הם השאירו מעט ללא שינוי. בשנת 1967 שלבי גלגל את התותחים הגדולים עם ה-428 עם כפול פחמימות! המנוע הבשרני הזה הפיק 355 כוחות סוס והיה לו מנקה האוויר הסגלגל הסגלגל כעת Cobra וכיסויי שסתומי קוברה מגניבים. רק כהערה צדדית האם ידעת שלמספר מצומצם מאוד של GT 350 משנת 1967 היו מגדשי-על של פקסטון? תעזו למצוא אחד כזה במגרש גרוטאות. ל-67 GT 500 הייתה תיבת הילוכים C6 או 4 הילוכים עם הטוען העליון של פורד.

לא נראה שלבי עשה הרבה אפילו לזהות את ה-67 GT 500 כמוסטנג, אולי בגלל הקווים הקלאסיים הם לא הרגישו שזה נחוץ או אולי הם פשוט רצו להבדיל אותו הרבה יותר מההרבה יותר. פורדים מסורתיים. בשנת 1967 הם ארכו את חזית המכונית ב-3 אינצ’ים באמצעות מכסה מנוע פיברגלס וחלקי אף אחרים. בסגנון שייראה הרבה כמו המוסטנג שלבי משנת 1969 הרכיבו שני אורות נסיעה בקצה החיצוני של הגריל החלופי המיוחד של שלבי. כמו בדגמים קודמים, שלבי גם שם פתח גדול יותר במכסה הקדמי של פיברגלס כדי לעזור בקירור הבלוק הגדול החבוי מתחת למכסה המנוע מפיברגלס.

הפנים של שלבי 1967 היה דומה מאוד לפנים הדלוקס של המוסטנג 1967. אבל אפילו על הפנים שלבי להסיר את ההתייחסות הישירה ישירות לפורד. באדני הדלתות של המוסטנג כתוב ‘מוצר של פורד’ ובשלבי’ס הוחלפו בלוחית שעליה כתוב Shelby American Inc.”. לכל ה-67 Shelby’s היה גלגל הגה חישוקי עץ עם פנים אל חלד מוברש עם שלושה חישורים. מד מהירות של 140 קמ”ש ומד מהירות של 8000 סל”ד. היה להם גם מושב אחורי מתקפל.

ראוי לציון מיוחד היה 427 GT 500. פחות מ-50 427 1967 GT 500 יוצרו עם מנוע 427. אלה בהחלט מכוניות של אגדה, בכל שנות עבודתי עם מוסטנג ושלבי מעולם לא ראיתי אחת. ספר את עצמך בין כמה נבחרים אם יש לך אחד במוסך שלך.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *