5 גורמים שעשויים/ישפיעו על קבלת ההחלטות של רוכשי רויאל אנפילד וג’אווה

הרבה נכתב על השוואה בין מפרט טכני ועיצוב של רויאל אנפילד ושל ג’אווה, אבל במאמר זה אני הולך לדון בנקודות שעשויות להשפיע על החלטת הקונים כאשר הם בוחרים בין שני האופנועים האגדיים.

התחרות ב-RE לא הולכת להיות קלה עבור ג’אווה, שכן יצרן האופניים האגדי הוא כוח שצריך להתחשב בו בסצנת האופנועים ההודית. צריך הרבה יותר מסתם מחיר טוב, מפרט מנוע מעולה ועיצוב קלאסי כדי לנצח את רויאל אנפילד בחצר האחורית שלו.

האייקוני והאגדי, RE הוא הרבה יותר מהמפרט הטכני שהוא מציע. כרוכב רויאל אנפילד נלהב אני יכול לומר זאת בשכנוע שלאופנוע יש מקום מאוד מיוחד בלבבות ובנשמות של רוכביו ושל כל אלה ששואפים להחזיק בו מתישהו. זו תחושה שאי אפשר לבטא אותה במילים, היא מורגשת רק כאשר רוכבים עליה ומרגישים את חבטת האגזוז שלו. לסכם זאת, “רויאל אנפילד זו תחושה”. אני בטוח שדומה הוא המקרה עם המעריצים הנלהבים של ג’אווה האגדי.

ג’אווה לא רק חזרה אלא חזרה ברעש והם מתכוונים לדבר. ההשקה עוררה ויכוח ביחס להשוואה הבלתי נמנעת שלה עם אגדה אחרת ששלטה בכבישים ההודיים כמו בוס, ה-RE האייקונית. ג’אווה תמיד ידעה שהם הולכים להתחרות ישירות ברויאל אנפילד, אז הם הגיעו מוכנים והשיקו, לא אחד, לא שניים אלא שלושה אופנועים, הג’אווה, הארבעים ושתיים והפראק (פראק יהיה זמין בסביבות אמצע 2019) להתמודד עם ה-Royal Enfield Classic 350, Standard 350 ו-Thunderbird 350 עם תכונות פרימיום ומפרט מנוע מעולה. ל-Perak בהיותו בובר אין תחרות ישירה בשוק במחיר ובקטגוריה שלו. Perak בוודאי מנצח ביד Jawa כאשר הוא יהיה זמין בשנה הבאה בתנאי שרויאל אנפילד לא ישיק Bobber בחודשיים הקרובים לפני ש-Perak יהיה זמין… אי אפשר לדעת.

להלן כמה מהגורמים שעשויים להשפיע על החלטת הקונים המעוניינים להחזיק באחת מהאגדות הללו.

  1. רויאל אנפילד נהנה מקאלט בהודו במשך דורות. BULLET תמיד נחשב לסמל למאצ’יסמו ממש מסבא ועד נכדים שחומדים את האגדה ורוכבים על אחד בגאווה. מצד שני, ג’אווה התגעגע לדור שלם של אופנוענים שמעולם לא רכבו עליו וכמעט שכחו שהאגדה הזו עיטרה פעם את הכבישים ההודיים והייתה מתחרה ראויה של רויאל אנפילד. במהלך כל השנים ש-Jawa הפסידה, RE בנתה בסיס לקוחות נאמן שנותן לה יתרון גדול על Jawa. במהלך כל אותן שנים רויאל אנפילד הרחיבה את טווח ההגעה שלה, את מגוון הדגמים ושדרגה את המנועים שלה, המציאה סחורה ומידרזה את סוכנויותיה. ייקח הרבה זמן ומאמץ עד לג’אווה למלא את הפער הזה.

  2. ל-RE יש רשת רחבה מאוד (יותר מ-800 סוכנויות) שלא יהיה קל לג’אווה להתאים אותה מיד למרות שהחלו עם 105 סוכנויות, מתוכם 64 יהיו פעילים עד השבוע הראשון של דצמבר 2018 לפי הקלאסי. אגדות.

  3. תיקון וזמינות של חלקי חילוף של רויאל אנפילד הם לא עניין גדול בימינו, שכן ב-2 העשורים האחרונים החברה פיתחה רשתות סוחרים הפרוסות לפינות הרחוקות ביותר של הודו וניתן להשוות לה אולי רק יצרנית הרכב Maruti Suzuki. בשל כך, הם מצליחים למכור מספר עצום של אופנועים שנה אחר שנה. עד כדי כך שכאשר יצרניות אופנועים אחרות מתחילות להרגיש את החום של סנטימנטים נמוכים בשוק אופנועי RE מוכרים עם תקופת המתנה של 3-4 חודשים.

  4. אין ספק ש-Jawa עדיפה טכנית על Royal Enfield, ואני נותן כאן קרדיט מלא ל-Jawa, שמנצח את מנוע RE עם מפרט המנוע שלו. עם מנוע ה-DOHC בנפח 293 סמ”ק, צילינדר בודד, מקורר נוזלים, שמפתח 27 כ”ס ו-28 ננומטר, מה שמעניק בבירור יתרון על פני Royal Enfield 350 Classic שמציע מנוע בנפח 346 סמ”ק, צילינדר יחיד, מקורר אוויר, שעושה 19.8 כ”ס ו-28 ננומטר. מנוע Jawa למרות קיבולת נמוכה יותר, מייצר יותר כוח והמומנט שלו זהה לזה שמיוצר על ידי מנוע Royal Enfield 350 סמ”ק. המנוע של Jawa הוא גל זיזים עילי כפול (DOHC) עם קירור נוזל ויחס דחיסה גבוה יותר של 11:1, בהשוואה ל-8.5:1 של ה-RE. שני האופנועים מגיעים עם ABS. Jawa מתאפיינת ב-ABS חד-ערוץ כסטנדרט, בעוד שה-Royal Enfield מציע ABS כפול-ערוץ. שני האופנועים מתאפיינים בעיצובים קלאסיים, אבל ג’אווה השתמשה בכמה רמזים מודרניים בדגם Forty Two שלהם כדי להעניק לו מראה אורבני-רטרו.

  5. לרויאל אנפילד יתרון מחיר מובהק מכיוון שהטווח התחתון של Bullet Twinspark 350 מתחיל ב-1.20 לאק ואפילו טווח ה-Classic 350 כולל Gunmetal Grey ו-Classic Signals 350 עם ABS במחיר תחרותי מאוד ב-1.55 לאק ומגיע באותו המחיר סוגר כמו Jawa וארבעים ושתיים.

אני חושב שזו סיטואציה לחכות ולצפות כי זה בהחלט הולך להיות קרב ענקים שהולך להועיל לרוכבים. טוב לרוכבי האופנוע שהעליונות של רויאל אנפילד מאותגרת מכיוון שהדבר יגרום לשיפורים באיכות שלו ותמחור תחתון שעשויים להופיע בשנה הבאה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *